Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
2+5=?


Informacje o plikach "cookies"

Zestawy fotowoltaiczne możemy podzielić na kilka rodzajów, podział ten odbywa się ze względu na sposób wytwarzania i późniejsze wykorzystanie generowanej przez zestawy energii.
Pierwszy rodzaj to zestawy, które bezpośrednio zasilają urządzenia 12 lub 24V. Produkowana przez nie energia elektryczna nie jest nigdzie gromadzona, a do odbiorników dostarczany jest prąd pod warunkiem, że czynniki pogodowe są sprzyjające.
Innym rozwiązaniem są zestawy, w których generowana energia magazynowana jest w akumulatorze, nie są one zależne od słońca, gdyż najpierw musi być naładowany akumulator, a dopiero potem energia przesyłana jest do odbiorników.
Ponieważ nie wszystkie urządzenia mogą być zasilane prądem stałym, na ryku dostępne są też zestawy, które posiadają inwerter, jego zadaniem jest zamiana prądu stałego w prąd przemienny mogący zasilać urządzenia 230V.
Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem są zestawy fotowoltaiczne z możliwością podłączenia do sieci energetycznej. Wytworzony w zestawie solarnym prąd stały podlega inwersji do prądu zmiennego i przekazywany jest do zasilania urządzeń. Jeżeli zestaw generuje więcej prądu, niż wynosi zapotrzebowanie gospodarstwa domowego, jego nadmiar przekazywany jest do sieci energetycznej, jeżeli generuje go za mało, braki uzupełniane są z sieci.


PKP Intercity rozpisało przetarg na modernizację 68 wagonów

PKP Intercity rozpisało przetarg na modernizację 68 wagonów, które będą kursować na trasie Przemyśl - Szczecin - Przemyśl. Przewoźnik chce w tym roku wyremontować łącznie ok. tysiąca wagonów.Termin składania ofert mija 4 stycznia 2012.PKP Intercity chce, by 68 modernizowanych wagonów zostało wyposażonych m.in. w klimatyzację, instalację elektryczną 230V i gniazdka, tablice świetlne oraz zamknięty układ toalet. Ponadto tabor ten ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz do przewozu sprzętu sportowego. Modernizacja ma także pozwolić na zwiększenie prędkości kursowania wagonów do 160 km/godz.Kryterium wyboru oferty ma być cenaPrzewidywany czas realizacji zamówienia to pierwsze półrocze 2013 roku. Pieniądze na modernizację pochodzić będą m.in. z funduszy europejskich, kredytów bankowych oraz ze środków własnych przewoźnika.Przewoźnik planuje w tym roku wyremontować ok. 1000 wagonów (dla 857 już podpisał kontrakty). W tym roku zamierza również ogłosić przetarg na zakup 30... ...

Zastosowanie inwerterów w konstrukcjach pozyskujących energię elektryczną przy użyciu fotoogniw

Fotoogniwa wykorzystywane są do przekształcania energii słonecznej w energię elektryczną, która gromadzona jest następnie w akumulatorze, lub akumulatorach. Prąd ten ma napięcie 12V, które nie nadaje się do zasilania urządzeń domowych. Dlatego też w systemach wykorzystujących fotoogniwa do pozyskiwania energii instalowane są inwertery. Inwertery przekształcają napięcie prądu stałego zgromadzonego w akumulatorze, na napięcie przemienne 230V, które pozwala na zasilanie owym prądem wszystkich urządzeń. Jak wynika z wcześniejszego opisu, inwertery podłączane są bezpośrednio do akumulatora, mogą one mieć różną moc. Wybór inwertera zależy od tego do czego użytkowany ma być generowany przez fotoogniwa prąd, jeżeli jego odbiornikami nie będą urządzenia specjalnie czułe, nie opłaca się inwestować w inwertery o dużej mocy, gdyż będzie to zbędny wydatek. Jeżeli natomiast odbiornik jest bardzo czuły (przykładem takich odbiorników są systemy nagłaśniające), zakup inwertera o dużej mocy jest jak ... ...

Zestawy fotowoltaiczne – rodzaje

Zestawy fotowoltaiczne możemy podzielić na kilka rodzajów, podział ten odbywa się ze względu na sposób wytwarzania i późniejsze wykorzystanie generowanej przez zestawy energii.Pierwszy rodzaj to zestawy, które bezpośrednio zasilają urządzenia 12 lub 24V. Produkowana przez nie energia elektryczna nie jest nigdzie gromadzona, a do odbiorników dostarczany jest prąd pod warunkiem, że czynniki pogodowe są sprzyjające.Innym rozwiązaniem są zestawy, w których generowana energia magazynowana jest w akumulatorze, nie są one zależne od słońca, gdyż najpierw musi być naładowany akumulator, a dopiero potem energia przesyłana jest do odbiorników.Ponieważ nie wszystkie urządzenia mogą być zasilane prądem stałym, na ryku dostępne są też zestawy, które posiadają inwerter, jego zadaniem jest zamiana prądu stałego w prąd przemienny mogący zasilać urządzenia 230V.Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem są zestawy fotowoltaiczne z możliwością podłączenia do sieci energetycznej. Wytworzony w zestawie sol... ...

Rodzaje inwerterów

Inwertery są bardzo ważnymi elementami zestawów fotoogniw służących do pozyskiwania energii elektrycznej, ich zadaniem jest transformacja niskiego napięcia prądu stałego do napięcia prądu przemiennego o odpowiedniej wartości (230V), który może być następnie przekazywany do znajdujących się w gospodarstwie domowym odbiorników.Inwertery mogą mieć różną moc, która ma zasadniczy wpływ na jakość generowanego przez nie prądu przemiennego. Oczywiście ceny inwerterów są tym wyższe, im wyższa jest ich moc. Inwertery tanie, niskiej klasy, o małej mocy wytwarzają prąd przemienny, który ma przebieg modyfikowanej sinusoidy, mogą być one stosowane do zasilania niezbyt czułych urządzeń, gdyż nie będzie to miało wpływu na ich pracę. Natomiast inwertery drogie posiadają zdecydowanie wyższą moc, która może przekraczać kilka kilowatów. Prąd, który generują charakteryzuje się idealnie sinusoidalnym przebiegiem, co pozwala na pracę bez zakłóceń nawet najwrażliwszych urządzeń (a przykład sprzętu audio-vi... ...

Zestawy solarne – budowa

Zestawy solarne składają się z trzech zasadniczych elementów, pierwszym z nich, zarazem najistotniejszym jest bateria słoneczna, bez niej zestaw nie jest w stanie istnieć, bo nie może wtedy spełniać swojej funkcji. Zestawy zaopatrzone są także w akumulator (jeden lub kilka), których funkcją jest gromadzenie wyprodukowanej w wyniku zachodzenia zjawiska fotowoltaicznego energii elektrycznej. Trzecim bardzo ważnym elementem zestawów fotowoltaicznych jest regulator ładowania, sprawujący pieczę nad sprawnością całego systemu. Zestawy fotowoltaiczne zaopatrzone są także w przetwornicę 12V/230V, umożliwia to ich wykorzystanie do zasilania odbiorników pracujących pod napięciem 230V.Tak zbudowane zestawy solarne umożliwiają zaopatrzenie gospodarstwa domowego w energię elektryczną, oraz gromadzenie jej z możliwością wykorzystania w późniejszym terminie (na przykład, gdy warunki pogodowe będą mniej sprzyjające, lub chociażby w nocy kiedy słońce nie świeci). Ich zaletą jest duża oszczędność, gd... ...

Wiadomości

Brytyjska Izba Gmin niemal jednogłośnie za reformą energetyki

Aż 396 członków Izby Gmin zagłosowało za przyjęciem rządowego projektu reformy brytyjskiego sektora energetycznego. Przeciw było zaledwie ośmiu. Przedstawiciele opozycji liczyli na znacznie mniej jednostronny wynik głosowania.

Duże koszty eksploatacji mogą utrudnić rozwój polskiego sektora łupkowego

Dziennik Gazeta Prawna zebrał opinie kilkunastu zagranicznych ekspertów, którzy ocenili perspektywę wydobycia gazu łupkowego w Polsce. W ich opinii dużo bardziej niepokojące od przeciągających się prac legislacyjnych są duże koszty wydobycia polskiego surowca.

KOV produkuje na Ukrainie już ponad 560 tys. m sześc. gazu dziennie

Kulczyk Oil Ventures podłączył do urządzeń wydobywczych odwiert Makiejewskoje-16 zwiększając dzienną produkcję gazu do ponad 560 tys. m sześc. To kolejny rekord, jaki Spółka osiągnęła na Ukrainie. Całkowite wydobycie KUB-Gasu, w którym KOV ma 70 proc. udziałów przekracza już 800 tys. m sześc. dziennie.

Ceny ropy w Nowym Jorku odbijają po najmocniejszym od XII spadku zapasów surowca

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku odbijają się po najmocniejszym od grudnia 2012 r. spadku zapasów surowca w USA - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 93,98 USD, po wzroście o 67 centów.